„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
  • Misją Stowarzyszenia LGD Kaszubska Droga jest: Wspieranie mieszkańców w kreowaniu zrównoważonego i wszechstronnego rozwoju obszaru „Kaszubskiej Drogi” ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego i walorów przyrodniczych.

Odbyły sie trzy z czterech rajdów nordic walking

Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” z Lini przy współudziale podmiotów aktywnie wspierających kulturę fizyczną i aktywność sportową przeprowadziło na terenie trzech gmin: Luzino, Łęczyce i Szemud rajdy nordic walking. Wydarzenia zgromadziły spore grono uczestników w każdym wieku. We wszystkich lokalizacjach odbywały się rywalizacje na dwóch trasach rodzinnej i indywidualnej. Poprzedzone zostały one profesjonalnym instruktarzem chodzenia z kijkami oraz rozgrzewką. Na uczestników prócz świetnej zabawy czekały pamiątkowe medale z logiem całego cyklu imprez pod nazwą „Z kijkami po zdrowie na Kaszubskiej Drodze”.  Każdy z uczestników po przebytym rajdzie miał okazję skosztować pysznych dań m.in. kuchni kaszubskiej. Na zwycięzców plasujących się na podium każdej z kategorii czekały atrakcyjne nagrody.

Operacja realizowana jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w ostatnim rajdzie nordic walking na terenie miejscowości Linia w terminie 29.08.2021 r. (niedziela).

Zapisy:

https://elektronicznezapisy.pl/event/6213/strona.html

Poniżej zamieszczamy krótką relację zdjęciową z już zakończonych rajdów.

Lokalna Grupa Działania Kaszubska Droga

Przejdź do góry strony