„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
  • Misją Stowarzyszenia LGD Kaszubska Droga jest: Wspieranie mieszkańców w kreowaniu zrównoważonego i wszechstronnego rozwoju obszaru „Kaszubskiej Drogi” ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego i walorów przyrodniczych.

Przeprowadzono rajd rowerowy w gminie Linia

W dniu 18 sierpnia2019 r. Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga” przy współpracy z Gminnym Domem Kultury w Lini przeprowadziła Rodzinny Rowerowy Rajd na Orientację pn. „Rowerem po Kaszubskiej Drodze”. Wydarzenie zgromadziło liczna rzesze uczestników. Na starcie rajdu w miejscowości Zakrzewo nad jeziorem Morzycz stawiły się całe rodziny, nierzadko wielopokoleniowe. Wszyscy szczęśliwie dotarli na metę rajdu tj. na stadion Gminny w Lini. Tam na uczestników czekał poczęstunek złożony m.in. z tradycyjnych potraw kaszubskich takich jak drożdżówka czy chleb ze smalcem i ogórkiem. Po za tym  dla dzieci przygotowano gofry a dla spragnionych zastrzyku kalorii po wysiłku - kiełbaski z grilla. Dla dzieci organizatorzy przygotowali zajęcia z sympatycznymi animatorkami. Do dyspozycji milusińskich był dmuchaniec, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Zwycięzcy rajdu otrzymali puchary zaś wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale stanowiące drugą z czterech części układanki. Następne elementy przekazane zostaną uczestnikom podczas rajdów rowerowych zorganizowanych w pozostałych gminach obszaru tj. w gminie Łęczyce i gminie Szemud.

 

Lokalna Grupa Działania Kaszubska Droga

Przejdź do góry strony