„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
  • Misją Stowarzyszenia LGD Kaszubska Droga jest: Wspieranie mieszkańców w kreowaniu zrównoważonego i wszechstronnego rozwoju obszaru „Kaszubskiej Drogi” ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego i walorów przyrodniczych.

Udział LGD "Kaszubska Droga" w Kaszubskiej Gali Kulinarnej

7 kwietnia 2019 r. Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga” uczestniczyła w Kaszubskiej Gali Kulinarnej. Wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo- Sportowej im. M. Płażyńskiego w Luzinie.  Na Gali stowarzyszenie wystawiło stoisko informacyjno- promocyjne. Uczestnikom imprezy odwiedzającym stoisko LGD „Kaszubska Droga”  przekazywano bezpłatnie m.in. baloniki, piłeczki, wiatraczki.

Podczas Kaszubskiej Gali Kulinarnej odbył się konkurs kulinarny pod nazwą: Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze". Do konkursu wpłynęło 21 zgłoszeń.  Jury konkursu wybrało 3 najlepsze potrawy, które wytwarzane są w sposób nie masowy, przyjazdy dla środowiska, z surowców lokalnie dostępnych przyznając miejsca od pierwszego do trzeciego. Laureaci:

I miejsce-Stowarzyszenie KGW Kochanowo "Sami Swoi" za Pierś z kaczki z żurawiną otulona nagimi kluskami

II miejsce- Agnieszka Potrykus za "Sernikowe niebo z Kaszub"

III miejsce- Usługi Cateringowe i Kucharskie Małgorzata Król za Gołąbki kaszubskie

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Podczas Kaszubskiej Gali Kulinarnej 3 Panie gotowały na scenie. Następnie częstowały zebranych przygotowanymi przez siebie potrawami tj. gołąbkami kaszubskimi, zupą kremem z łososia oraz plackami ziemniaczanymi z polędwicą i sosem.

Organizatorem wydarzenia było Kaszubskie Towarzystwo Sportowo- Kulturalne z Luzina w ramach operacji pod tytułem „Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze”.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Lokalna Grupa Działania Kaszubska Droga

Przejdź do góry strony